Direct zoeken

Mag iemand bij mij inwonen?

Als je iemand bij je wil laten inwonen, heb je toestemming nodig van de Alliantie. Anders zien wij het als onderhuur en dus als woonfraude. Dit staat in de algemene huurvoorwaarden (artikel 7.5):

  • Het is niet toegestaan derden bij je te laten inwonen zonder schriftelijke toestemming van de verhuurder;
  • Het is niet toegestaan huur te vragen van de inwoner;
  • Je mag met de inwoner alleen bepaalde kosten delen zoals Nuts (gas/water/elektra), internet, boodschappen, gemeentelijke belastingen en inboedelverzekering.

Inwoning mag, maar we hebben wel een paar regels:

  • De woning is groot genoeg voor het aantal personen dat in de woning woont;
  • Je loopt niet achter met het betalen van de huur;
  • Er is geen woonfraude- of leefbaarheidsdossier op het  adres;
  • De hoofdhuurder woont zelf ook op het adres.
     

Inwoning vraag je bij ons aan via het contactformulier, kies voor de optie huurzaken, verzoek tot inwoning. Geef ook je gegevens door:

  • De naam- en adresgegevens van jou en de persoon die bij je komt inwonen;
  • De geboortedatum van de persoon die bij je komt inwonen;
  • Een korte beschrijving van de reden van inwoning.

Let op: 

  • In Amsterdam mag je de eerste 2 jaar dat je ergens woont niemand laten inwonen, behalve directe familieleden en mantelzorgers. Ook mag er niet meer dan één gezin per woning bij inwonen.
  • Het is geen inwoning als je gaat samenwonen met je partner, hiervoor hoef je geen toestemming aan te vragen.
  • Een inwoner heeft geen recht op de woning. Als je verhuist uit de woning, mag de inwoner niet achterblijven.
  • Wil je tijdelijk iemand in je woning laten wonen terwijl je zelf weg bent? Dan kan je toestemming vragen voor huisbewaring.



 

×

Onze vestigingen